4.7.2016 | Kategorie: Aktuality

Společnost ČD-Telematika a.s. úspěšně nasadila GIS na platformě řešení HSI a technologie Bentley a zároveň implementovala informační systém VEST pro podporu agendy Vyjadřování a s tím souvisejících procesů a legislativních povinností.

Společnost ČD-Telematika a.s. (ČD-T) poskytuje svým zákazníkům širokou škálu produktů a služeb z oblasti telekomunikací, informatiky a telematiky a k poskytování služeb jí slouží druhá největší ICT infrastruktura v ČR. Hlavním přínosem projektu je tedy konsolidace a jednotná správa veškerých (geo) grafických dat o spravované telekomunikační infrastruktuře a zefektivnění interních procesů souvisejících s jejich správou a poskytováním především provozním složkám. Dále zavedení moderního způsobu elektronické komunikace s veřejností a postupná automatizace agend v této oblasti.

Jednalo se o déle jak rok trvající projekt, který byl zajímavý hned z několika hledisek.  Ať už to byla současná implementace dvou systémů GIS a VEST v rámci jednoho projektu, nebo vývoj specializované aplikace umožňující (geo) grafickou prezentaci telekomunikační sítě včetně její topologie a jednotlivých síťových vrstev. K úspěšné realizaci projektu přispěla výraznou měrou i zvolená technologie Bentley GeoWeb Publisheru, který je využíván nejen jako robustní mapový server pro prezentaci GISovských dat, ale zároveň i jako základní mapové prostředí pro dispečerské řízení údržbových a provozních aktivit ČD-T.

Ing. Pavel Bartoň, ředitel odboru Provoz ICT služeb ve společnosti ČD-Telematika říká: „Implementace řešení HSI umožnila naší společnosti zefektivnit procesy dokumentace sítě a vytváří tak potřebnou podporu pro to, abychom našim zákazníkům poskytovali telekomunikační služby ve vysoké kvalitě a širším rozsahu.“

Přečtěte si více o projektu.