19.2.2014 | Kategorie: Aktuality

IT projekt roku 2013 – HSI získala titul Finalista soutěže

Dne 13. února proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže IT projekt roku 2013. Nad soutěží organizovanou Českou asociací manažerů informačních technologií (CACIO) převzal záštitu předseda vlády ČR a ministr průmyslu a obchodu. Firmě ČEZ Distribuční služby byl udělen titul Finalista soutěže IT projekt roku 2013 za projekt SWOPP – Operativní plánování servisních činností.

Společnost HSI, spol. s r.o. se podílela na oceněném projektu SWOPP (softwarová podpora operativního řízení pracovních příkazů), jehož cílem je poskytnutí softwarové podpory pro operativní řízení pracovních příkazů včetně geografické podpory pro optimalizaci výběru pracovních příkazů a dojezdových tras na místo řešení. Konkrétně se tedy jedná o funkční propojení systémů SAP, GIS a aplikace v mobilní jednotce s cílem optimalizace činností pracovníků při realizaci skupiny pracovních příkazů. „Našim úkolem bylo připravit nástroje pro podporu vizualizace přiřazování pracovních příkazů, tj. lehký klient GIS, a optimalizaci trasy s respektováním důležitosti jednotlivých případů. Pro řešení byly využity platformy ArcGIS Server a rozšíření Network Analyst. Součástí řešení je také obousměrná komunikace se SAP." sděluje Ing. Ondřej Žák, vedoucí projektu.

Řešení nasazené ve společnosti ČEZ postoupilo mezi 8 nejlépe hodnocených projektů jedenáctého ročníku soutěže IT projekt roku 2013 vybraných 15člennou odbornou porotou pod vedením prof. Ing. Zdeňka Molnára, CSc. Seznam všech oceněných projektů je uveden v tiskové zprávě společnosti CACIO.

Do soutěže IT projekt roku jsou každoročně nominovány projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení. CACIO se prostřednictvím této soutěže snaží úspěšné projekty vyhledávat a propagovat.