10.2.2016 | Kategorie: Aktuality

Gratulujeme Karlovi Přechovi, který se v soutěži PL/SQL Challenge za rok 2015 v celosvětové konkurenci umístil na krásném 6. místě.

 

Soutěž PL/SQL Challenge je mezinárodní vědomostní soutěž. Je určena pro vývojáře z celého světa. Zájemci se mohou bezplatně registrovat a formou pravidelných kvízů z oblasti PLSQL se soutěže účastnit. Každé čtvrtletí se mohou probojovat do PlayOff mezi 50 nejlepších.

Cílem soutěže je vzdělávat se hrou. Kvízové otázky jsou rozděleny do několika oblastí a pro jednotlivé oblasti je každý týden vypsána nová otázka. Pokud se podaří odpovědět na každou otázku, lze postoupit do PlayOff. V rámci PlayOff se odpovídá na pět otázek, dle kterých se vyhodnotí pořadí soutěžících za dané čtvrtletí. A odměnou za umístění do desátého místa je kromě certifikátu i dárek.

Celkem se v roce 2015 zúčastnilo soutěže 739 soutěžících. Karel se umístil jako nejlepší z České republiky a to na 6. místě. Ze společnosti HSI se loni účastnil také další pracovník z HSI a to Vojtěch Kastner, který se probojoval do první poloviny všech soutěžících.

Na celkový souhrn výsledků soutěže za rok 2015 se můžete podívat zde.

Nejen o soutěži, ale i o Karlovi Přechovi se můžete dočíst v rozhovoru, který byl uveřejněn v časopise HSI News č.35.