14.4.2017 | Kategorie: Kalendář akcí

Zveme Vás na konferenci Unicorn College Open s názvem Geoinformatics. Konference se bude konat v pátek 21. dubna 2017 na Pražské konzervatoři. Hlavní téma konference zní: Geoinformatika - trendy využití prostorových informací k dosažení cílů společností. Konferenci Unicorn College Open pořádá Unicorn College ve spolupráci se společnostmi Unicorn, HSI a Bentley Systems.

 

Geografické informace jsou všude kolem nás, a navíc je neustále aktivně vytváříme. Stávají se tak nedílnou součástí rozhodování o jakýchkoli činnostech, majících vazbu na prostorovou polohu.

Proč a jak využívají geografická data společnosti z různých odvětví? Jak tím podporují svůj rozvoj? Jak tyto informace pomáhají v energetice, ve výrobě, v bankovnictví, v pojišťovnictví, či ve veřejném a osobním životě? Jakou souvislost má geoinformatika s pojmy jako je IoT či cloud? Kde všude se setkáváme s geografickými informačními systémy? Jaká prostorová data máme k dispozici?

V příjemném prostředí pražské konzervatoře se můžete těšit nejen z odpovědí na výše uvedené otázky, ale také na reálné zkušenosti, technologie dneška i budoucnosti a inspirativní pohledy na informační systémy s prostorovou dimenzí. Do aktuálních témat vás uvedou tvůrci předních technologických řešení z oblasti GIS platforem i zástupci firem s dlouholetými praktickými zkušenostmi z oboru.

Přednášky
  • Geoinformatika včera, dnes a zítra - Miroslav Kaňka (HSI)
  • Trendy v oblasti práce s prostorovými daty - Radek Kuttelwascher (ARCDATA PRAHA)
  • Bentley - moderní GIS platforma - Tomáš Staněk (Bentley ČR)
  • Geoinformatika tisknutí peněz - Aleš Michl (Robot Asset Management)
  • Jak Geoinformatika pomáhá v řízení energetiky - Zbyněk Busínský (ČEZ Distribuce)
  • Unlocking the power of location in business - Carlien Stadhouders (Esri)
  • Využití geoinformací pro Asset a Property management ve skupině UNIPETROL  - Václav Novák (UNIPETROL RPA)
  • Geoinformatika v energetice - Oldřich Adámek (Pražská energetika)

 

Místo a čas konání

Kdy: 21. dubna 2017 od 8:30
Kde: Pražská konzervatoř, Koncertní sál, Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1

Registrace

Podívejte se na podrobný program a zaregistrujte se!

Unicorn College Open jsou pravidelné jednodenní konference, které se věnují klíčovým oblastem vyučovaným na Unicorn College – managementu, ekonomii a informačním technologiím. Jsou pořádány vždy na jaře a na podzim a jsou určeny jak studentům, tak široké veřejnosti.