27.9.2017 | Kategorie: Aktuality

V září 2017 se společnost HSI, spol. s r.o., člen skupiny Unicorn, stala kolektivním členem v odborné radě pro BIM (CzBIM). Hlavním posláním CzBIM je popularizace, vzdělávání, standardizace, rozvoj možností a uplatnění metody BIM v České republice.

 

Odborná rada pro BIM

Odborná rada pro BIM je spolek, jenž se systematicky a dlouhodobě věnuje oblasti informačního modelu budovy neboli metodě BIM, a to nejen s důrazem na uplatnění a zavádění této metody v České republice. CzBIM sdružuje přední odborníky z řad právnických, tak i fyzických osob, kteří působí v oblasti BIM jak u nás, tak i ve světě. CzBIM bere ohledy na specifika českého prostředí, (např. normy, legislativa) a pomáhá uvádět BIM do praxe.

HSI a BIM

BIM je moderní, inteligentní proces pro tvorbu a správu projektů založený na digitálním modelu, který reprezentuje fyzický a funkční objekt s jeho charakteristikami. Zástupci společnosti HSI doporučí, jak postupovat podle aktuální BIM metodiky, představí správné a kvalitní nástroje pro tvorbu dokumentace a nabídnou odbornou a certifikovanou podporu. Pomůžou s nastavením a zahájením tvorby BIM dokumentace ve firmě a ukážou, jak zkoordinovat Váš první BIM projekt s dostatečnou detailností pro investora i pro zhotovitele. Více o BIM a projektování.

Certifikát potvrzující členství v CzBIM