8.12.2016 | Kategorie: Aktuality

Rádi bychom vás informovali o chystaných změnách v rámci zpracování digitální dokumentace pro společnost PREdistribuce, a. s. v roce 2017.

V průběhu roku 2016, byla uvolněna aktualizace ProGEO v16, která zahrnovala nový modul GDSPS. Tento modul umožňuje zpracován í vybrané části digitální dokumentace na bázi XFM také u zakázek skutečného provedení staveb menšího rozsahu a geometrických plánů.

Od 1. 1. 2017 již nebude při přejímce digitální dokumentace akceptován starší způsob geodetického zpracování dokumentace v prostředí MicroStation 95 (V7), s výjimkou „dobíhajících“ zakázek realizovaných v roce 2016.

 

Přechod na XFM v2

V průběhu dubna-května 2017 bude v PREdi realizován přechod na nový formát dat XFM v2. Tato změna bude zahrnovat jednotnou úpravu formátu pro všechny typy digitální dokumentace včetně digitální projektové dokumentace.

Do přechodu na XFMv2 bude zachován stávající způsob zpracování dat skutečného provedení staveb a geometrických plánů v ProGEO v16 (XFM v1) a digitální projektové dokumentace v HSI Tools PRE v16 (neXFM) nad platformou produktů Bentley řady SS1/SS2.

Od přechodu na XFMv2 bude pro zpracování veškeré digitální dokumentace nezbytná instalace produktů  ProGEO  v17 a Bentley řady SS3/SS4.

Podrobnější informace k chystaným změnám budou prezentovány na pravidelném setkání se zhotoviteli. Společně s přechodem na XFM v2 pak bude vydáno aktualizované znění podnikových norem a uspořádán veřejný „seminář“ týkající se zpracování digitální dokumentace.

Sofware ProGEO

Pro předávání dat v novém formátu budete potřebovat minimálně následující softwarové vybavení:

  • BentleyMap PowerView SELECT serie 3 a vyšší
  • SW ProGEO s moduly pro zpracování dokumentace PRE

Pokud aktuálně používáte software HSI Tools pro PRE, budete moci využít zvýhodněného upgradu na ProGEO pro PRE.

Díky softwaru ProGEO pro zpracování a předávání dat, který bude na formát XFM zcela připraven, budete vytvářet data DPD, DDSPS a GDSPS vždy podle požadavků aktuální metodiky PREdistribuce.

Na základě individuální dohody si lze aplikační software HSI před zakoupením vyzkoušet.

 

RÁDI VÁM POMŮŽEME!

Pro nezávaznou konzultaci i cenovou poptávku nás neváhejte kontaktovat e-mailem pavel.borek@hsi.cz, telefonicky na čísle 602 201 539 nebo vyplňte následující formulář.